Trogirski portal - Dnevno svježe vijesti

INFO

Petak, 16 Siječanj 2015 08:25

VIDEO: Sve nominacije za Oscara

Napisao 
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Filmovi "Birdman" i "Grand Budapest Hotel" predvode popis nominiranih za Oscara, najprestižniju hollywoodsku filmsku nagradu, s po devet nominacija, a slijede "Igra oponašanja" s osam te "Snajperist" i "Boyhood" s po šest.

Najbolji film: "Snajperist", "Birdman", "Boyhood", "Grand Budapest Hotel", "Igra oponašanja", "Selma", "Teorija svega" i "Ritam ludila"



Muška glavna uloga: Steve Carell ("Foxcatcher"), Bradley Cooper ("Snajperist"), Benedict Cumberbatch ("Igra oponašanja"), Michael Keaton ("Birdman"), Eddie Redmayne ("Teorija svega")

Ženska glavna uloga: Marion Cotillard ("Dva dana, jedna noć"), Felicity Jones ("Teorija svega"), Julianne Moore ("Still Alice"), Rosamund Pike ("Nestala"), Reese Witherspoon ("Wild")

Muška sporedna uloga: Robert Duvall ("Sudac"), Ethan Hawke ("Boyhood"), Edward Norton ("Birdman"), Mark Ruffalo ("Foxcatcher"), J.K. Simmons ("Ritam ludila")

Ženska sporedna uloga: Patricia Arquette ("Boyhood"), Laura Dern ("Wild"), Keira Knightley ("Igra oponašanja"), Emma Stone ("Birdman") i Meryl Streep ("U šumi")

Redatelj: Alejandro G. Inarritu ("Birdman"), Richard Linklater ("Boyhood"), Bennett Miller ("Foxcatcher"), Wes Anderson ("Grand Budapest Hotel"), Morten Tyldum ("Igra oponašanja")

Originalni scenarij: "Birdman" (Alejandro G. Inarritu, Nicolas Giacobone, Alexander Dinelaris Jr., Armando Bo), "Boyhood" (Richard Linklater), "Foxcatcher" (E. Max Frye, Dan Futterman), "Grand Budapest Hotel" (Wes Anderson, Hugo Guinness) i "Noćne kronike" (Dan Gilroy)

Adaptirani scenarij: "Snajperist" (Jason Hall), "Igra oponašanja" (Graham Moore), "Skrivena mana" (Paul Thomas Anderson), "Teorija svega" (Anthony McCarten) i "Ritam ludila" (Damien Chazelle)

Fotografija: "Birdman" (Emmanuel Lubezki), "Grand Budapest Hotel" (Robert Yeoman), "Ida" (Lukasz Zal, Ryszard Lenczewski), "Mr. Turner" (Dick Pope), "Nesalomljivi" (Roger Deakins)

Montaža: "Snajperist" (Joel Cox i Gary D. Roach), "Boyhood" (Sandra Adair), "Grand Budapest Hotel" (Barney Pilling), "Igra oponašanja" (William Goldenberg) i "Ritam ludila" (Tom Cross)

Scenografija: "Grand Budapest Hotel" (Adam Stockhausen, Anna Pinnock), "Igra oponašanja" (Maria Djurkovic, Tatiana MacDonald), "Interstellar" (Nathan Crowley, Gary Fettis), "U šumi" (Dennis Gassner, Anna Pinnock), "Mr. Turner" (Suzie Davies, Charlotte Watts)

Kostimografija: "Grand Budapest Hotel" (Milena Canonero), "Skrivena mana" (Mark Bridges), "U šumi" (Colleen Atwood), "Gospodarica zla" (Anna B. Sheppard, Jane Clive) i "Mr. Turner" (Jacqueline Durran)

Šminka: "Foxcatcher" (Bill Corso, Dennis Liddiard), "Grand Budapest Hotel" (Frances Hannon, Mark Coulier) i "Čuvari galaksije" (Elizabeth Yianni-Georgiou, David White)

Originalna glazba: "Grand Budapest Hotel" (Alexandre Desplat), "Igra oponašanja" (Alexandre Desplat), "Interstellar" (Hans Zimmer), "Mr. Turner" (Gary Yershon) i "Teorija svega" (Johann Johannsson)

Originalna pjesma: "Everything is Awesome" iz "Lego filma", "Glory" iz filma "Selma", "Grateful" iz filma "Beyond the Lights", "I'm Not Gonna Miss You" iz filma "Glen Campbell...I'll Be Me" i "Lost Stars" iz filma "Pjesma koja ljubav znači"

Zvuk: "Snajperist" (John Reitz, Gregg Rudloff, Walt Martin), "Birdman" (Jon Taylor, Frank A. Montano, Thomas Varga), "Interstellar" (Gary A. Rizzo, Gregg Landaker, Mark Weingarten), "Nesalomljivi" (Jon Taylor, Frank A. Montano, David Lee), "Ritam ludila" (Craig Mann, Ben Wilkins, Thomas Curley)

Montaža zvuka: "Snajperist" (Alan Robert Murray, Bub Asman), "Birdman" (Martin Hernandez, Aaron Glascock), "Hobit: Bitka pet vojski" (Brent Burge, Jason Canovas), "Interstellar" (Richard King) i "Nesalomljivi" (Becky Sullivan, Andrew Decristofaro)

Vizualni efekti: "Kapetan Amerika: Ratnik zime", "Planet majmuna: Revolucija", "Čuvari galaksije", "Interstellar", "X-Men: Dani buduće prošlosti"
Film na stranom jeziku: "Ida" (Poljska), "Levijatan" (Rusija), "Mandariinid" (Estonija), "Timbuktu" (Mauritanija), "Divlje priče"/"Relatos salvajes" (Argentina)

Animirani film: "Ekipa za 6", "The Boxtrolls", "Kako izdresirati zmaja 2", "Song of the Sea" i "The Tale of the Princess Kaguya"

Dokumentarni film: "CitizenFour", "Finding Vivian Maier", "Last Days in Vietnam", "The Salt of the Earth", "Virunga"

Kratkometražni dokumentarni film: "Crisis Hotline: Veterans Press 1", "Joanna", "Our Curse", "The Reaper / La parka" i "White Earth"

Kratkometražni animirani film: "The Bigger Picture", "The Dam Keeper", "Feast", "Me and my Moulton", "A Single Life"

Kratkometražni igrani film: "Aya" (Oded Binnun, Mihal Brezis), "Boogaloo and Graham" (Michael Lennox i Ronan Blaney), "Butter Lamp" (Hu Wei, Julien Feret), "Paravaneh" (Talkhon Hamzavi, Stefan Eichenberger), "The Phone Call" (Mat Kirkby, James Lucas).

Oscare dodjeljuje američka Akademija filmske umjetnosti i znanosti, a ovogodišnji će pobjednici biti poznati na svečanosti koju će 22. veljače u Los Angelesu voditi glumac Neil Patrick Harris.

HomeINFORMACIJE Top of Page
Izbor izgleda portala

Izaberite boju portala